22 listopada - 30 listopada 2019

Debata "Modele finansowania kultury w Polsce"

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu 24. Forum Kina Europejskiego CINERGIA będzie panel „Modele finansowania kultury w Polsce” współorganizowany przez Fundację Ambitna Polska.

„Ambitna Polska” jest apolitycznym think-tankiem, którego celem jest wypracowywanie koncepcji zapewniających szeroko rozumiany rozwój naszego kraju. Jego członkowie uważają, że wiele konfliktów społecznych i politycznych we współczesnej Polsce spowodowanych jest brakiem ambitnych koncepcji rozwoju, zarówno na płaszczyźnie ekonomicznej, jak i społecznej, technologicznej, środowiskowej, etc.

Celem panelu jest prezentacja obecnego modelu finansowania kultury w Polsce oraz dyskusja na temat możliwości usprawnienia finansowych procesów wspierania kultury. Szczególny nacisk zostanie położony na kwestie roli sektora przedsiębiorstw prywatnych we wspieraniu kultury i rozwoju nowych sposób współpracy, takich jak:

  • wykorzystania crowdfundingu, w tym crowdfundingu udziałowego;
  • finansowego wspierania kultury przy jednoczesnym uzyskiwaniu ulg podatkowych;
  • skutecznego łączenia wsparcia kultury z promocją marki produktu i przedsiębiorstwa jako pracodawcy.

W panelu wezmą udział przedstawiciele środowiska ekonomistów, przedsiębiorców i managerów kultury.

Dyskusją pokieruje dr Janusz Wdzięczak - ekonomista, specjalista w zakresie finansowania inwestycji. Doradca przy projektach inwestycyjnych a także restrukturyzacji przedsiębiorstw. Pracował również na stanowiskach kierowniczych w spółkach państwowych oraz prywatnych. Członek zwyczajny renomowanego ośrodka badawczego Thomas Jefferson Research Center mieszczącego się w Tbilisi.

Termin i miejsce:

30 listopada 2019, 6. Dzielnica, ul. Piotrkowska 102,, godz. 15.00