22 listopada - 30 listopada 2019

CINERGIA 2019: Dzień siódmy

Powoli zbliżamy się do końca, ale w programie 24. Forum Kina Europejskiego CINERGIA jeszcze wiele atrakcji. Kino Charlie i Helios zapraszają na czwartkowe pokazy filmowe i wydarzenia specjalne. 

Już od godzin porannych w Kinie Charlie seanse przeznaczone dla dzieci i młodzieży. O godz. 9:30 „Haker” w reżyserii Poula Berga, a o 11:30 film Dorothée Van Den Berghe pt. „Rosie i Moussa”. O 14:30 w kinie Helios rosyjski kandydat do Oscara - „Wysoka dziewczyna”. Obraz w reżyserii Kantemira Bałagowa zdążył już zachwycić jury festiwalu w Cannes i zdobyć nominację do Europejskich Nagród Filmowych. O tej samej godzinie zapraszamy również na czeską komedię w reżyserii Tomáša Pavlíčka pt. „Chata na Prodej”. O 16:00 w Kinie Charlie kolejna odsłona retrospektywy twórczości Jany Ševčíkovej. Tym razem zapraszamy na dokument „The rite of spring”.

O 17:30 w Heliosie pokaz polskiego filmu „Wszystko dla mojej matki”. Zaraz po nim zapraszamy na spotkanie z twórcami. O kulisach realizacji projektu opowiedzą reżyserka Małgorzata Imielska, aktorki Zofia Domalik i Maria Sobocińska oraz montażystka Agnieszka Glińska. O godz. 18:00 w Kinie Charlie Radosław Ochnio, który był operatorem dźwięku m.in. przy filmie „Kler”, poprowadzi warsztaty zatytułowane „Sound design w filmie – case study”. 

O godz. 20:00 zapraszamy do Kina Helios na pokaz specjalny arcydzieła kina science-fiction - „Matrixa” w reż. Lany i Lilly Wachowskiej. Po seanse z widzami spotka się aktor Joe Pantoliano, którego twórczość możemy obserwować podczas całego festiwalu.

Oprócz wymienionych wyżej wydarzeń w programie znaleźć można wiele innych interesujących propozycji.