22 listopada - 30 listopada 2019

Masterclass

MASTERCLASS (animacja/animation)

reż./dir. Ewa Drzewicka, Dominika Fedko, Małgorzata Jachna, Małgorzata Jędrzejec, Weronika Kuc Aleksandra Rylewicz, Grażyna Trela
scen./screenplay: Grażyna Trela

Polska/Poland 2018, 6’28

Film animowany, inspirowany twórczością Romana Polańskiego, opowiada o formowaniu się Mistrza. Surrealistyczny obraz z elementami makabrycznego absurdu sytuacyjnego, metaforyczne zmaganie materii w procesie kształtowania człowieka i twórcy. „Materia” zsuwa się z okna kamienicy, jak bohater filmu "Lokator". Paradoksalnie jednak kolejne upadki kształtują ludzką postać, która w końcu wykonuje mistrzowski skok i pewnie ląduje na ziemi. W pełni już uformowana okazuje się Romanem Polańskim.

Bio:

Grażyna Trela - scenarzystka i reżyser. Trzykrotna laureatka Konkursu Scenariuszowego HARTLEY-MERRILL. Reżyserka dokumentalnego filmu „EROS-EX” nagrodzonego na MFF OFFensiva 2005, oraz krótkometrażowego filmu fabularnego „KLAJMAX” wyróżnionego na festiwalu QUEST EUROPE 2011. Współautorka scenariusza filmu fabularnego „CHRZEST” nagrodzonego Srebrnymi Lwami na FPFF Gdynia 2010.

Ewa Drzewicka, Dominika Fedko, Małgorzata Jachna, Małgorzata Jędrzejec, Aleksandra Rylewicz, Weronika Kuc- absolwentki Wydziału Grafiki Akademi Sztuk Pięknych w Krakowie, zajmujące się animacją i grafiką projektową.

Opieka artystyczna: Robert Sowa / Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie