22 listopada - 30 listopada 2019

Warsztaty z Sebastianem Fabijańskim

fot. Jakub Wysocki

Jeden z najbardziej lubianych, cenionych i popularnych aktorów młodego pokolenia, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej w Łodzi poprowadzi zamknięte warsztaty dla młodzieży. Młodym słuchaczom nie tylko opowie o swojej pasji, marzeniach i drodze do aktorstwa, ale i podzieli się cennymi wskazówkami, przydatnymi zarówno w zawodzie filmowca, jak i w życiu.

Sebastian Fabijański na wielkim ekranie debiutował w 2014 roku, gdy obejrzeć go można było w „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego, „Mieście 44” Jana Komasy oraz „Jezioraku” Michała Otłowskiego. Role w dwóch ostatnich filmach przyniosły mu nagrodę za aktorski debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Tarnowską Nagrodę Filmową im. Andrzeja Konica. Dziś właściwie nie schodzi z planu filmowego. Występuje zarówno w popularnym repertuarze, jak i ambitnych niezależnych filmach. Regularnie gra u Patryka Vegi („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Botoks”, „Kobiety mafii”). Na plan zaprosili go m.in. Filip Bajon („Kamerdyner”), Dariusz Gajewski („Legiony”), Xawery Żuławski („Mowa ptaków”) i Władysław Pasikowski („Psy 3. W imię zasad”). W telewizji nie zabrakło go w serialach „Pakt”, „Belfer” i „Ultraviolet”.

Podczas Gali Zamknięcia festiwalu CINERGIA Sebastian Fabijański zostanie uhonorowany Nagrodą Monopolis. Nagroda Monopolis, ufundowana przez firmę Virako, jest corocznym hołdem dla najlepszej kreacji artystycznej roku. To wyraz uznania dla wybitnej postaci polskiej kinematografii, twórcy obdarzonego talentem i pasją. W minionych latach wyróżnienie odebrali m.in. Jakub Gierszał, Andrzej Seweryn i Gabriela Muskała.

29 listopada, godz. 12.00
Kino Charlie. Tylko dla grup wcześniej zorganizowanych.
Ulica Piotrkowska 203/205